Preparaty do osuszania murów
menu rozwijane

iSOlit

Produkty do osuszania, izolacji i odgrzybiania ścian, murów i fundamentów.

600 357 808

Isolit Tecmadry - izolacja pionowa murów i ścian

Do wykonania wtórnej izolacji pionowej firma Isolit poleca Isolit Tecmadry. Oferujemy w sprzedaży nowoczesny produkt przeciw wilgoci Tecmadry do wykonywania wtórnej izolacji pionowej ścian i do ich osuszania. Wysokiej jakości preparaty są łatwe w stosowaniu i jednocześnie niedrogie w zakupie. Tecmadry to wysokiej jakości preparat grzybobójczy stworzony w celu skutecznego osuszania oraz wykonywania kompleksowych izolacji pionowych metodą iniekcji o charakterze krystalicznym – w celu zabezpieczenia ścian i murów przed ponownym pojawianiem się na nich pleśni, grzybów i wilgoci. Produkt chemiczny wyprodukowany na bazie cementu posiada jednoskładnikową strukturę, dzięki czemu skutecznie blokuje przemieszczanie się wody wewnątrz murów, redukując ją na skutek zachodzących reakcji chemicznych do nierozpuszczalnych kryształów.

Preparat Isolit Tecmadry - zastosowania:

 • izolacja pionowa ścian i murów - uzyskanie wodoszczelności muru
 • zabezpieczanie tynków przed odpadaniem z powodu wilgoci
 • usuwanie grzybów i pleśni na ścianach
 • uzyskanie wodoszczelności w zbiornikach wodnych i basenach
Preparat kwas krzemowy

Wydajność preparatu

Dla uzyskania prawidłowej wodoszczelności należy zużyć ok. 1,5 do 2 kg. produktu ISOLIT TECMADRY® na 1 m2.W przypadku występowania wysokiego ciśnienia wody np. w zbiornikach, basenach, etc., stosować 3-4 kg/m2.

Kolory

ISOLIT TECMADRY® oferujemy w kolorze białym i szarym.

Certyfikaty

ISOLIT TECMADRY® jest polecany w celu użycia przy kontakcie z wodą pitną. Pozwolenie Ministra Zdrowia nr: 39.01224/M-02379.

ISOLIT TECMADRY® posiada Techniczny Dokument Stosowalności nr 262 wydany przez Instytut Architektury i Budownictwa Edwardo Torroja należ±cy do C.S.I.C. Jako system uszczelniaj±cy posiada homologację TELEFONIA DE ESPANA, S.A. Nr 3673/22.

Opakowania i przechowywanie

ISOLIT TECMADRY® występuje w 25kg wielowarstwowych workach papierowych. Produkt należy przechowywać w oryginalnych workach dbaj±c o ich szczelne zamknięcie. Okres przechowywania w oryginalnych opakowaniach do 12 miesięcy.


Technologia stosowania Isolit Tecmadry:

Zastosowanie preparatu do osuszania ścian

Zaleca się nie stosować Isolitu Tecmadry w temperaturze poniżej 5°C lub w przypadku możliwości pojawienia się przymrozków w ciągu 24 godzin po zastosowaniu. Nie stosować na zamrożonych powierzchniach, gipsie.

Dla uzyskania prawidłowej wodoszczelności należy zużyć ok. 2 kg produktu dla dwóch warstw. W przypadku występowania wysokiego ciśnienia wody np. w zbiornikach, basenach etc., stosować 3 warstwy Isolitu Tecmadry każda 1 kg na m2.

Ponadto Isolit Tecmadry doskonale sprawdza się jako izolacja typu wannowego, polecana tam, gdzie nie ma możliwości odkopania fundamentów i wykonania izolacji zewnętrznej.

Zaletą Isolitu Tecmadry jest jej niewielka grubość po nałożeniu. Już warstwa 3-4 mm chroni nawet przed wodą występującą pod ciśnieniem (sprawdzona szczelność do 70 m słupa wody). Doskonała przyczepność do podłoży budowlanych oraz łatwość pokrywania skomplikowanych powierzchni to również niebagatelne zalety.


Przeciwdziałanie wilgoci ścian Isolit Tecmadry

Woda wnikająca do ścian czy fundamentów nie jest obojętna chemicznie. Znajdują się w niej agresywne substancje wypłukiwane z gruntu jak i pewne ilości roztworów chlorków, siarczanów i azotanów które mogą być transportowane do wyższych części obiektów. Dalszym etapem jest powstanie widocznych zawilgoceń, wykwitów solnych, przebarwień, łuszczenie się powłok malarskich czy odpadanie tynku. Powstające wewnątrz ściany kryształki soli, powiększając swoją objętość, będą niszczyć strukturę muru.

Do wykonania wtórnej izolacji pionowej firma Isolit poleca preparat Tecmadry. To jednoskładnikowy materiał wodoszczelny na bazie cementu przeznaczony do penetracji betonowej sieci mikronaczyń i uszczelnienie tej sieci blokując przemieszczanie się wody poprzez serię reakcji chemicznych tworzących w rezultacie kryształy nierozpuszczalne. Dzięki specjalnej formule preparat Isolit Tecmadry nie zmienia warunków parowania w elementach pokrywanych, pozwalając na swobodne ich oddychanie.

To hydrauliczny materiał wodoszczelny na bazie cementu przeznaczony jest do zapobiegania i usuwania wilgoci nad lub poniżej poziomu wód gruntowych. ISOLIT TECMADRY® po zastosowaniu na powierzchni stanowi skuteczne uszczelnienie przed wniknięciem wody, jak również przeciwdziała ciśnieniu wody. Wygoda w stosowaniu sprawia, że nasz preparat jest najlepszym a ponadto niedrogim systemem wodoszczelnym na rynku.

Dodatkowo dzięki specjalnej formule, ISOLIT TECMADRY nie zmienia warunków procesu parowania w elementach pokrywanych, pozwalając na ich swobodne oddychanie.


Przed zastosowaniem produktu Isolit Tecmadry należy:


Pokrywanie ściany:

Powierzchnia musi być oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń takich jak tłuszcz, olej, pozostałości pleśni, zaprawy murarskiej, pyłu, piasku lub innych sypkich substancji. Farba oraz resztki innych materiałów wodoszczelnych powinny być usunięte. Przed zastosowaniem produktu powierzchnia powinna być gładka bez żadnych wykwitów grzyba oraz soli. Powierzchnie uszkodzone należy uprzednio naprawić zaprawą murarską. Przed zastosowaniem ISOLIT TECMADRY® w przypadku występowania przesiąkania wody należy zastosować najpierw ISOLIT Kwas krzemowy.

Powierzchnia przed użyciem preparatu powinna być nawilżona.


Przed zastosowaniem należy postępować według następujących wskazań:

 1. Zwilżyć powierzchnię spryskując ją czystą wodą.
 2. Rozprowadzić mieszaninę ISOLIT TECMADRY® po całej powierzchni za pomocą pędzla z krótkim włosem otrzymując pierwszą powierzchnię.
 3. Pozostawić do wyschnięcia na około 8-12 godzin (zależnie od warunków atmosferycznych).
 4. Zwilżyć powierzchnię dla wzmocnienia przed nałożeniem kolejnej warstwy.
 5. Nałożyć drugą warstwę ruchami poprzecznymi do pierwszej warstwy, kryjąc dokładnie całą powierzchnię.
 6. Zwilżać ostatnią warstwę od czasu do czasu w celu otrzymania jednego pokrycia.
Zalecenia
 • Nie stosować w temp. poniżej 5°C lub w przypadku możliwości pojawienia się przymrozków w ciągu 24h po zastosowaniu.
 • Nie stosować na zmrożonych powierzchniach.
 • Nie zwilżać nadmiernie ścian w przypadku kiedy temp. jest niższa niż 5°C.
 • Nie stosować na gipsie, farbach i wapnie
 • Minimalny okres wysychania - 7-14 dni (zależy od temp. i wilgotności) przed napełnieniem wodą lub malowaniem.
 • Przed wypełnieniem zbiorników z wodą pitną należy oczyścić zbiornik.
Przeciwskazania

Tak jak inne sztywne zaprawy nie powinna być stosowana jako materiał uszczelniający przy elementach narażonych na ciągły ruch. Przed zastosowaniem zaleca się odczekać około 2 miesięcy w celu osiągnięcia stabilności przez elementy później poddane działaniu ISOLIT TECMADRY®. Nie stosować na wapnie i gipsie.


Preparatna grzyba na ścianie

Usuwanie grzyba ze ściany:

W pomieszczeniach mieszkalnych dochodzi często do tworzenia się na ścianach kropelek wody wskutek szczególnie zimnych i niedostatecznie ocieplonych ścian zewnętrznych. Ten rodzaj tworzenia się wilgoci nie można jednak mylić z wilgocią, jaka przenika kapilarnie do murów wskutek niedostatecznej izolacji piwnic itp. Kondensat wodny tego rodzaju, może uwidaczniać się nawet na wyższych piętrach domów wielorodzinnych. Szczególnie wrażliwe na tworzenie się wilgoci wskutek kondensatu wodnego są pomieszczenia, gdzie występuje wysoki stopień wilgotności powietrza, łazienki, kuchnie oraz sypialnie.

Z powodu stałego osadzenia się na ścianach wilgoci, dochodzi w krótkim czasie do tworzenia się zgnilizny, która uwidacznia się w postaci grzybów i zarodników.

Tynk na takich ścianach ulega uszkodzeniu i ściany stają się szare, a nawet czarne. Zamalowanie tych brzydkich plam farbą wewnętrzną, pomaga tylko na krótki czas.

Zarodniki grzybni są dla ludzi i zwierząt niezwykle niebezpieczne, gdyż mogą powodować oprócz alergii także poważne problemy dla dróg oddechowych i krążenia krwi.

Z uwagi na to, że nie zawsze istnieje możliwość izolowania zimnych, frontowych ścian budynku od zewnątrz, zastosowanie skutecznej izolacji cieplnej od wewnątrz jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem tego problemu.

Do tego celu idealnie nadaje się Isolit Tecmadry. Aby osiągnąć możliwie najlepsze wyniki, powinno się pomalować preparatem całą ścianę, choćby tylko jej część opanowana została przez zgniliznę i grzybnie.

Strony internetowe: Blumo Łódź