osuszanie muruISOLIT
ul. 1-go Sierpnia 24
37-450 Stalowa Wola


Tel:600 357 808
Mail:isolit@isolit.pl

ISOLIT TECMADRY - izolacja pionowa

Woda wnikająca do ścian czy fundamentów nie jest obojętna chemicznie. Znajdują się w niej agresywne substancje wypłukiwane z gruntu jak i pewne ilości roztworów chlorków, siarczanów i azotanów które mogą być transportowane do wyższych części obiektów. Dalszym etapem jest powstanie widocznych zawilgoceń, wykwitów solnych, przebarwień, łuszczenie się powłok malarskich czy odpadanie tynku. Powstające wewnątrz ściany kryształki soli, powiększając swoją objętość, będą niszczyć strukturę muru.

Do wykonania wtórnej izolacji pionowej firma Isolit poleca Isolit Tecmadry. To jednoskładnikowy materiał wodoszczelny na bazie cementu przeznaczony do penetracji betonowej sieci mikronaczyń i uszczelnienie tej sieci blokując przemieszczanie się wody poprzez serię reakcji chemicznych tworzących w rezultacie kryształy nierozpuszczalne. Dzięki specjalnej formule Isolit Tecmadry nie zmienia warunków parowania w elementach pokrywanych, pozwalając na swobodne ich oddychanie.

Przed zastosowaniem produktu Isolit Tecmadry należy:

  • z wilgotnych części muru zbić tynk, usunąć wszystkie luźne części (ściany dobrze wyczyścić szczotką), głębokie ubytki w fugach wypełnić mocną zaprawą cementową)
  • przygotować zawiesinę preparatu potrzebną tylko na jedno malowanie. Do 25kg suchej masy zaleca się użyć 6-7 l wody. Mieszanie rozpocząć używając małej ilości wody ciągle mieszając, tak aby mieszanina była jednorodna (bez grudek). Roztwór należy pozostawić na 10 minut w celu uzyskania lepszych właściwości.
  • zwilżyć izolowaną powierzchnię wodą
  • rozprowadzić mieszaninę Isolitu Tecmadry po całej powierzchni za pomocą pędzla z krótkim włosiem
  • pozostawić do wyschnięcia na ok. 6-12 godzin (zależnie od warunków atmosferycznych)
  • po zwilżeniu powierzchni nałożyć drugą warstwę ruchami poprzecznymi do pierwszej warstwy, kryjąc dokładnie całą powierzchnię
  • nałożyć nowy tynk cementowo wapienny.

Zaleca się nie stosować Isolitu Tecmadry w temperaturze poniżej 5°C lub w przypadku możliwości pojawienia się przymrozków w ciągu 24 godzin po zastosowaniu. Nie stosować na zamrożonych powierzchniach, gipsie.
Dla uzyskania prawidłowej wodoszczelności należy zużyć ok. 2kg produktu dla dwóch warstw. W przypadku występowania wysokiego ciśnienia wody np. w zbiornikach, basenach etc., stosować 3 warstwy Isolitu Tecmadry każda 1kg na m2.
Ponadto Isolit Tecmadry doskonale sprawdza się jako izolacja typu wannowego, polecana tam, gdzie nie ma możliwości odkopania fundamentów i wykonania izolacji zewnętrznej.
Zaletą Isolitu Tecmadry jest jej niewielka grubość po nałożeniu. Już warstwa 3-4 mm chroni nawet przed wodą występującą pod ciśnieniem (sprawdzona szczelność do 70 m słupa wody). Doskonała przyczepność do podłoży budowlanych oraz łatwość pokrywania skomplikowanych powierzchni to również niebagatelne zalety.

W pomieszczeniach mieszkalnych dochodzi często do tworzenia się na ścianach kropelek wody wskutek szczególnie zimnych i niedostatecznie ocieplonych ścian zewnętrznych. Ten rodzaj tworzenia się wilgoci nie można jednak mylić z wilgocią, jaka przenika kapilarnie do murów wskutek niedostatecznej izolacji piwnic itp. Kondensat wodny tego rodzaju, może uwidaczniać się nawet na wyższych piętrach domów wielorodzinnych. Szczególnie wrażliwe na tworzenie się wilgoci wskutek kondensatu wodnego są pomieszczenia, gdzie występuje wysoki stopień wilgotności powietrza, łazienki, kuchnie oraz sypialnie.

Z powodu stałego osadzenia się na ścianach wilgoci, dochodzi w krótkim czasie do tworzenia się zgnilizny, która uwidacznia się w postaci grzybów i zarodników.
Tynk na takich ścianach ulega uszkodzeniu i ściany stają się szare, a nawet czarne. Zamalowanie tych brzydkich plam farbą wewnętrzną, pomaga tylko na krótki czas.
Zarodniki grzybni są dla ludzi i zwierząt niezwykle niebezpieczne, gdyż mogą powodować oprócz alergii także poważne problemy dla dróg oddechowych i krążenia krwi.
Z uwagi na to, że nie zawsze istnieje możliwość izolowania zimnych, frontowych ścian budynku od zewnątrz, zastosowanie skutecznej izolacji cieplnej od wewnątrz jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem tego problemu.
Do tego celu idealnie nadaje się Isolit Antischimmelpilz. Aby osiągnąć możliwie najlepsze wyniki, powinno się pomalować preparatem całą ścianę, choćby tylko jej część opanowana została przez zgniliznę i grzybnie.

Przed zastosowaniem Isolit Antischimmelpilz należy z wilgotnych części muru zbić tynk, usunąć wszystkie luźne części, resztki farb .Preparat należy rozmieszać z czystą
wodą - 5 kg Isolitu i 1,5 l wody. Preparat nanosimy na zwilżoną powierzchnię. Zużycie wynosi 0,5 kg na 1 metr kwadratowy. Po utwardzeniu się warstwy preparatu Isolit Antischimmelpilz, należy ścianę ciepło izolować, na przykład
za pomocą płyt gipsowo-kartonowych z jednostronną okładziną styropianu. Takie lub innego rodzaju płyty izolacyjne, przykleja się do ściany za pomocą przewidzianego dla tych płyt i do tego celu specjalnego kleju. Tak zabezpieczoną ścianę można otynkować lub okleić tapetą.

 

Liczba odwiedzin: 588693