ISOLIT
ul. 1-go Sierpnia 24
37-450 Stalowa Wola


Tel:600 357 808
Mail:isolit@isolit.pl

ISOLIT TECMADRY®

Opis

Hydrauliczny materiał wodoszczelny na bazie cementu przeznaczony jest do zapobiegania i usuwania wilgoci nad lub poniżej poziomu wód gruntowych. ISOLIT TECMADRY® po zastosowaniu na powierzchni stanowi skuteczne uszczelnienie przed wniknięciem wody, jak również przeciwdziała ciśnieniu wody. Wygoda w stosowaniu sprawia, że ISOLIT TECMADRY® jest najlepszym a ponadto niedrogim systemem wodoszczelnym na rynku.

Dzięki specjalnej formule, ISOLIT TECMADRY® nie zmienia warunków procesu parowania w elementach pokrywanych, pozwalając na ich swobodne oddychanie.

Pokrywanie powierzchni


Powierzchnia musi być oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń takich jak tłuszcz, olej, pozostałości pleśni, zaprawy murarskiej, pyłu, piasku lub innych sypkich substancji. Farba oraz resztki innych materiałów wodoszczelnych powinny być usunięte. Przed zastosowaniem produktu ISOLIT TECMADRY® powierzchnia powinna być gładka bez żadnych wykwitów oraz soli. Powierzchnie uszkodzone należy uprzednio naprawić stosując ISOLIT PREMHOR®. Przed zastosowaniem ISOLIT TECMADRY® w przypadku występowania przesiąkania wody należy zastosować najpierw ISOLIT PROQUICK®, a anstępnie nanieść ISOLIT PREMHOR®.

Powierzchnia przed użyciem ISOLIT TECMADRY® powinna być nawilżona.

Sposób przygotowania

Mieszać ISOLIT TECMADRY® z czystą wodą w odpowiednim pojemniku do uzyskania jednolitej masy o konsystencji papkowatej bez gród. W tym celu wskazane jest użycie mieszadła mechanicznego. Zaleca sie użyć sześć do siedmiu litrów wody na jedno opakowanie ISOLIT TECMADRY®.

Roztwór należy postawić na 10 min. w celu uzyskanie lepszych właściwości.

Sposób użycia

Przed zastosowaniem należy postępować według następujących wskazań:

 1. Zwilżyć powierzchnię spryskując ją czystą wodą.
 2. Rozprowadzić mieszaninę ISOLIT TECMADRY® po całej powierzchni za pomocą pędzla z krótkim włosem otrzymując pierwszą powierzchnię.
 3. Pozostawić do wyschnięcia na około 8-12 godzin (zależnie od warunków atmosferycznych).
 4. Zwilżyć powierzchnię dla wzmocnienia przed nałożeniem kolejnej warstwy.
 5. Nałożyć drugą warstwę ruchami poprzecznymi do pierwszej warstwy, kryjąc dokładnie całą powierzchnię.
 6. Zwilżać ostatnią warstwę od czasu do czasu w celu otrzymania jednego pokrycia.

Zalecenia

 • Nie stosować w temp. poniżej 5°C lub w przypadku możliwości pojawienia się przymrozków w ciągu 24h po zastosowaniu.
 • Nie stosować na zmrożonych powierzchniach.
 • Nie zwilżać nadmiernie ścian w przypadku kiedy temp. jest niższa niż 5°C.
 • Nie stosować na gipsie, farbach i wapnie
 • Minimalny okres wysychania - 7-14 dni (zależy od temp. i wilgotności) przed napełnieniem wodą lub malowaniem.
 • Przed wypełnieniem zbiorników z wodą pitną należy oczyścić zbiornik.

Przeciwwskazania

Tak jak inne sztywne zaprawy nie powinna być stosowana jako materiał uszczelniający przy elementach narażonych na ciągły ruch. Przed zastosowaniem ISOLIT TECMADRY® zaleca się odczekać około 2 miesięcy w celu osiągnięcia stabilności przez elementy później poddane działaniu ISOLIT TECMADRY®. Nie stosować na wapnie i gipsie.

Wydajność

Dla uzyskania prawidłowej wodoszczelności należy zużyć ok. 1,5 do 2kg. produktu ISOLIT TECMADRY® na 1 m².W przypadku występowania wysokiego ciśnienia wody np. w zbiornikach, basenach, etc., stosować 3-4 kg/m².

Kolory

ISOLIT TECMADRY® występuje w kolorze białym, szarym, żółtym, ochry
i tabakowym.

Certyfikaty

ISOLIT TECMADRY® jest polecany w celu użycia przy kontakcie z wodą pitną. Pozwolenie Ministra Zdrowia nr:39.01224/M-02379.

ISOLIT TECMADRY® posiada Techniczny Dokument Stosowalności nr 262 wydany przez Instytut Architektury i Budownictwa Edwardo Torroja należący do C.S.I.C. Jako system uszczelniający posiada homologację TELEFONIA DE ESPANA, S.A. Nr 3673/22.

Opakowania i przechowywanie

ISOLIT TECMADRY® występuje w 25kg wielowarstwowych workach papierowych. Produkt należy przechowywać w oryginalnych workach dbając o ich szczelne zamknięcie. Okres przechowywania w oryginalnych opakowaniach do 12 miesięcy.


Liczba odwiedzin: 588686