osuszanie muruISOLIT
ul. 1-go Sierpnia 24
37-450 Stalowa Wola


Tel:600 357 808
Mail:isolit@isolit.pl

Isolit Kieselsäure - kwas krzemowy

Jednym z elementów składowych prac remontowych jest wykonanie wtórnej izolacji poziomej.

Firma ISOLIT oferuje mineralny preparat Isolit Kwas Krzemowy do wykonania izolacji poziomej metodą iniekcji grawitacyjnej.

Technologia stosowania Isolitu Kwasu Krzemowego polega na nawierceniu otworów i wypełnieniu ich preparatem. W przypadku murów o grubości do 60 cm otwory wiercimy w dwóch rzędach z jednej strony (dowolnie od strony zewnętrznej lub wewnętrznej). W murach o grubości powyżej 60cm otwory wierci się z dwóch stron muru też w dwóch rzędach. W obu przypadkach przewiercamy 80% grubości muru. Odstęp pomiędzy środkami otworów wynosi 20cm, a średnica 20-25mm. Otwory wiercimy pod kątem 20 stopni ku dołowi, odległość między rzędami wynosi 8cm, środki otworów w drugim rzędzie są przesunięte o pół odstępuw kierunku poziomym w stosunku do otworów w pierwszym rzędzie, tworzą tzw. "zygzak" czy "mijanke".

Polecamy wypełnić otwory czystym Isolitem Kwasem Krzemowym do momentu aż będzie wypływał z otworu. W przypadku, gdy otwory po pierwszym zalaniu ciągle będą przyjmowały preparat, zaleca się kilkakrotnie dolewać Isolit Kwas Krzemowy do otworu, zwracając uwagę na to aby nie dopuścić do ich wyschnięcia (mokre na mokre). Następnie otwory należy zasklepić rzadką zaprawą cementową z dodatkiem ok 1kg Kwasu na 10 litrów zaprawy.

Mury szczególnie stare i zniszczone nie są w środku jednorodne, występują w nich niewypełnione fugi, mikrorysy czy nawet większe pęknięcia i wtedy mogą pojawić się tak zwane otwory mocno "pijące" Isolit Kwas Krzemowy.W takim przypadku należy otwory wypełnić papką krzemową. Do przygotowania papki krzemowej, bierze się wiadro 10 litrowe, napełnia 2 litrami Isolitu Kwasu Krzemowego i dopełnia 8 litrami wody. Do tej mieszaniny dodaje się cement tak, aby powstał rzadki szlam, który należy natychmiast zużyć gdyż szybko tężeje. Te otwory należy powtórnie rozwiercić i zalać czystym Isolitem Kwasem Krzemowym.

Wydajność Isolitu Kwasu Krzemowego, to 2,5 kg/mb ściany przy grubości 30 cm, czyli 8,4 kg/m2 przekroju muru. Izolację zaleca się wykonać w temperaturze powyżej 2°C.
Przy tak wykonanej izolacji użytkownik nie będzie odczuwał żadnych niedogodności związanych z zawilgoceniem powstałym w wyniku nieszczelnej bądź uszkodzonej izolacji poziomej. Dodatkową zaletą jest wzmocnienie muru. 

Liczba odwiedzin: 591739